25 grudnia 2023

Boże Narodzenie 2023

W radosnym okresie Adwentu, nasza wspólnota parafialna w pełni oddała się przygotowaniom do Świąt Bożego Narodzenia. Adwent, który jest czasem radosnego oczekiwania, wypełniliśmy modlitwą i refleksją. Na mszach świętych roratnich wraz z najmłodszymi zgłębiliśmy tajemnice życia świętego Franciszka z Asyżu. Dzieci przynosiły ze sobą serduszka, na których zapisane były ich dobre uczynki podczas okresu Adwentu. Następnie po losowaniu dzieci dostawały figurkę Pana Jezusa, by mogły wspólnie ze swoimi rodzinami modlić się i oczekiwać narodzin Zbawiciela. Oprócz tego, został zorganizowany konkurs na przygotowanie pastuszków, które następnie ozdabiały naszą parafialną szopkę. Nieodłącznym elementem naszych przygotowań do Świąt była pasterka, podczas której z radością witano narodzenie Jezusa Chrystusa. Tej wyjątkowej nocy towarzyszył nam zespół muzyczny Cacani, który swoją grą wprowadził nas w głębię mszy świętej. Dodatkowo, mieliśmy zaszczyt gościć dwójkę dzieci, przebranych za Maryję i św. Józefa, którzy wspólnie zanieśli Dzieciątko Jezus do szopki. Ponadto, w pierwszy dzień Świąt, swoim śpiewem i grą ucieszył nas nasz zespół parafialny. Wspólny śpiew kolęd bożonarodzeniowych przybliżył nas do tajemnicy Bożego Narodzenia. Przepełnieni radością i wzajemnym wsparciem, oddawaliśmy cześć Narodzonemu Dzieciątku, tworząc niezapomniany moment jedności i wspólnoty.Życzymy wszystkim parafianom błogosławionych Świąt i udanego Nowego Roku. Niech radość narodzenia Jezusa Chrystusa napełni serca każdego z nas.