25.02.2024 – II niedziela Wielkigo Postu

Dzisiejsza niedziela poświęcona jest modlitwie za misje i misjonarzy. Do puszek pod chórem można wrzucać ofiary na ten cel. Po sumie droga krzyżowa. O godz. 16.00 Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym, następnie Msza św.

Adoracje Najświętszego Sakramentu codzienne od godz. 16.30 (z wyjątkiem piątku i soboty).

We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Na Mszę św. wieczorną oraz spotkanie zapraszamy Braci Zakonu Rycerzy św. Jana Pawła II (zapraszamy również mężczyzn, którzy deklarowali taką decyzję zaangażowania się w działalność Zakonu Rycerzy św. Jana Pawła II Wielkiego w naszej Parafii).

W czwartek na Mszę św. wieczorną i spotkanie zapraszamy członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

W piątek Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa. Od godz. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. O poprowadzenie tej adoracji prosimy Braci Zakonu Rycerzy św. Jana Pawła II. Wyjazd do chorych w piątek od godz. 8.00 - zapisy w zakrystii do czwartku włącznie.

Droga Krzyżowa o godz. 16.30 oraz o godz. 20.00 Droga cieni.

W piątek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie państwa Sołtysów Olszany, Jadamwoli, Jastrzębia, Czarnego Potoka; Komendantów, Prezesów Ochotniczych Straży Pożarnych; Przewodniczące Kół Gospodyń Wiejskich.

W sobotę Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu Maryi. Od godz. 16.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu zostanie połączona z Nabożeństwem pierwszosobotnim: członków Róży Rodziców p. Jolanty Kurzeja prosimy o poprowadzenie modlitwy różańcowej. Różaniec ten rozpocznie się od godz. 16.00.

W najbliższą niedzielę na Mszy św. o godz. 7.00 zmiana tajemnic różańcowych dla mężczyzn i kobiet. Składka na tacę zostanie przeznaczona na cele gospodarcze parafii, związane z budową świątyni sanktuaryjnej. Po sumie Droga krzyżowa - prosimy, aby tę drogę krzyżową poprowadzili Bracia Zakonu Rycerzy św. Jana Pawła II. O godz. 16.00 Gorzkie żale, a następnie Msza św.

W przyszłą niedzielę będą rozprowadzane przez Caritas baranki i paschaliki. Prosimy członków Caritas o pomoc przy ich rozprowadzeniu.

W dniach 17 – 20 marca będziemy uczestniczyć w rekolekcjach parafialnych.

Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim parafianom, którzy złożyli ofiary pieniężne na potrzeby parafii i kościoła. Dziękujemy również za złożone ofiary na budowę nowego kościoła. W tym miesiącu złożyło ofiarę 80 rodzin. Lista Darczyńców znajduję się w gablocie parafialnej.

Organizatorzy zabawy karnawałowej przy udziale Koła Gospodyń Wiejskich wsi Olszana wraz z Ochotniczą Strażą Pożarną bardzo serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom za liczne przybycie, zaangażowanie i ofiarność serc na potrzeby budowy nowej świątyni sanktuaryjnej. Ks. Proboszcz również bardzo serdecznie dziękuje wszystkim inicjatorom i uczestnikom za wsparcie budowy świątyni sanktuaryjnej. Lista darczyńców jest wywieszona w gablocie parafialnej.

Dziękujemy członkom Akcji Katolickiej za zorganizowanie i przeprowadzenie akcji „pączki i słodkości zapustne” oraz wszystkim, którzy swoimi ofiarami wsparli dzieło budowy kościoła.

Deklaracje Apostolstwa Dusz Czyśćcowych można składać w zakrystii u Księży. Zainteresowani wyjazdem na Pielgrzymkę z Biurem ELHOLIDAY mogą zgłaszać swój udział w zakrystii. Jubileuszowe Ikony z Matką Bożą Bolesną można nabywać w zakrystii. Jubileuszowy Kalendarz na 2024 ze zdjęciami z koronacji  można również nabyć w zakrystii.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego oraz czasopism katolickich.

W tym tygodniu rozpoczną się Msze św. pogrzebowe poza parafią: + śp. Stanisławy Błaszczyk, Marii Stachoń, Władysława Wardęgi, Eugeniusza Tokarza.

W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. + Marii Pulit (z Czarnego Potoka). Dobry Jezu…