9.06.2024 – X niedziela zwykła

Składka na tacę przeznaczona jest na cele gospodarcze parafii, a zbiórka do puszek na katolickie uczelnie - Bóg zapłać za złożone ofiary. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo czerwcowe.

Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo w procesji eucharystycznej w Oktawie Bożego Ciała: asyście, rodzicom, dzieciom, niosącym baldachim, chorągwie, feretrony i inne oznaki naszej wiary; wszystkim, którzy dbali o kościół i piękno liturgii i śpiewu. Dziękujemy za piękne świadectwo wiary i miłości do Chrystusa Eucharystycznego.

Adoracje Najświętszego Sakramentu codziennie od godz. 17.00. O godz. 17.45 nabożeństwo czerwcowe.

We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w sobotę nowenna do Matki Bożej Bolesnej z Koronką do Siedmiu Boleści.

We wtorek 11. dnia miesiąca modlić się będziemy nowenną do św. Marcina Biskupa, Patrona naszej Parafii. Tego dnia podczas tej nowenny będziemy polecać Bożej Opatrzności dzieło budowy świątyni sanktuaryjnej. Zapraszamy do tej wspólnej modlitwy

We czwartek na godz. 16.00 zapraszamy uczniów klas VII (wraz z rodzicami) na egzamin z wiadomości katechetycznych przed przyjęciem sakramentu bierzmowania.

W sobotę o godz. 10.00 w naszym Sanktuarium odbędzie się Dekanalna Pielgrzymka Dzieci Komunijnych z dekanatu Łącko, jako dziękczynienie za dar Pierwszej Komunii św. W programie:

O godz. 10.00 - Msza św. dziękczynienia za dar Pierwszej Komunii św.

Po mszy św. akt zawierzenia dzieci pierwszokomunijnych Matce Bożej Bolesnej; następnie zapoznanie z historią Sanktuarium oraz poczęstunek i wspólna Agapa. Prosimy rodziców dzieci klas komunijnych o pomoc w przygotowaniu kościoła do tej uroczystości oraz w przyjęciu pielgrzymów w naszej Parafii.

W tym tygodniu przypada:

we wtorek wspomnienie św. Barnaby, Apostoła

we środę bł. Romana Sitki, kapłana i Towarzyszy mączników.

we czwartek św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła

w piątek bł. Michała Kozala, biskupa

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego oraz czasopism katolickich

W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. + Stanisławy Klag (z Jastrzębia). Dobry Jezu…

Powierzajmy Panu Jezusowi Miłosiernemu i Matce Bożej Bolesnej wszystkich darczyńców i ofiarodawców z parafii pw. św. Stanisława BM w Skrzyszowie - gdzie dziś ks. Proboszcz kwestuje na budowę sanktuarium.

Prace plastyczne dzieci: „Moja Ikona” – moje spojrzenie na Jubileusz 25. koronacji Matki Bożej Bolesnej można podziwiać w bocznej kaplicy. Serdecznie zapraszamy.​​​​​