16.02.2020 –SZÓSTA NIEDZIELA ZWYKŁA

Adoracje Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu będą codzienne od godz. 16.30 (w piątek po wieczornej Mszy św.). Adoracje zakończymy modlitwą uwielbienia. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

1. We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w sobotę nowenna do Matki Bożej Bolesnej z Koronką do Siedmiu Boleści.

2. We wtorek na Mszę św. i spotkanie formacyjne zapraszamy Róże Dzieci modlących się za rodziców. Prosimy także rodziców dzieci tej róży o obecność.

3. We środę na Mszę św. wieczorną zapraszamy uczniów klas komunijnych wraz z rodzicami w ramach przygotowania się do Pierwszej Spowiedzi i Komunii św.; po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie członków Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców.

4. W piątek zapraszamy na ADORACYJNĄ GODZINĘ ŁASKI z MATKĄ BOŻĄ BOLESNĄ. Adoracja ta będzie miała następujący przebieg:
    1. po Mszy św. wieczornej rozpoczniemy Adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy;
    2. o godz. 18.30 wspólna adoracja jako przebłaganie i wynagrodzenie za grzechy przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi oraz za grzechy znieważania i profanację Najświętszego Sakramentu w naszej Ojczyźnie;
    3. o godz. 19.00 Msza św. ekspiacyjna za grzechy bluźnierstwa przeciw Boskiemu Macierzyństwu, oraz za grzechy znieważania Najświętszego Sakramentu;
    4. Adoracyjną Godzinę Łaski zakończymy apelem Maryjnym.
    5. Wrażliwi na przesłanie Maryi zapraszamy do wspólnej modlitwy i Adoracji Najświętszego sakramentu w tej Godzinie Łaski; na godz. 18.30 w ramach spotkania formacyjnego zapraszamy Róże Rodziców modlących się za dzieci.

5. W sobotę na godz. 9.00 zapraszamy na spotkanie wszystkie osoby zaangażowane w przygotowanie i prowadzenie festynu (pikniku) parafialnego.

6. Porządek Adoracji na najbliższą niedzielę jest następujący:
    1. 12.30 - 13.30 - mieszkańcy osiedla Jadamwola i Czarny Potok,
    2. 13.30 - 14.30 - mieszkańcy osiedla Olszana,
    3. 14.30 - 15.30 - mieszkańcy osiedla Jastrzębie,
    4. 15.30 - koronka do Miłosierdzia Bożego jako wynagrodzenie za grzechy obmowy i plotek -Liturgiczna Służba Ołtarza, Grupa Apostolska Młodzieży, klasa szósta, siódma i ósma szkół podstawowych naszej parafii,
    5. 16.00 - Msza św. z Nieszporami Eucharystycznymi.

7. W przyszłą niedzielę, 23 lutego - ostatnią niedzielę lutego, rozpocznie się 53. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Szczególną modlitwą ogarniemy wszystkich dotkniętych tym nałogiem oraz ich rodziny.

8. W tym tygodniu przypada:
    1. w sobotę święto Katedry Świętego Piotra Apostoła - będziemy modlili się o ducha apostolskiej gorliwości, zdrowie i potrzebne łaski dla papieża Franciszka. Naszym obowiązkiem jest wspierać jego pasterską posługę w niesieniu Ewangelii wszystkim narodom.

9. Spotkania grup apostolskich:
    1. piątek: godz. 19.00 - młodzież Grupy Apostolskiej.
    2. sobota: godz. 9.00 - Schola Parafialna.

10. Osoby, które złożyłyu ks. Proboszcza umowy wyjazdu do Medjugorie, prosimy, aby do końca tego tygodnia wpłaciły pierwszą ratę na konto Tarnowskiego Biura Pielgrzymkowego. Natomiast osoby, które wybrały dodatkowe ”Opłaty Opcjonalne”, aby do jutra (tj. do poniedziałku włącznie) wpłaciły należną kwotę. Jest pięć wolnych miejsc na wyjazd do Medjugorie; można jeszcze do końca tego tygodnia zgłaszać się do ks. Proboszcza.

11. W najbliższą niedzielę okolicznościowe kazania wygłosi ks. Łukasz Wiśniewski MIC, dyrektor Centrum Pomocników Mariańskich, jako duchowe przygotowanie do Renowacji Misji Parafialnych w naszej Parafii.

12. W okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Polskie prawo daje nam możliwość przekazania 1% naszego podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Zwracamy się zatem z serdeczną prośbą i apelem do wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe o przekazania 1% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej (KRS: 0000211791).

13. W imieniu organizatorów i mieszkańców Olszany zapraszamy do wzięcia udziału w zabawie karnawałowej, która odbędzie się w Remizie OSP-Olszana w sobotę 22 lutego 2020r., z przeznaczeniem na budowę nowego kościoła.

14. W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. + Marii Potoniec, zam. Tomice, a pochodzącej z naszej parafii oraz śp. + Heleny Gądek, zam. Czarny Potok. Dobry Jezu…

Zawierzamy dziś Matce Bożej Bolesnej wszystkich darczyńców i ofiarodawców z Parafii pw. Najświętszej Maryi Panny w Maciejowej, gdzie Ks. Proboszcz kwestuje na budowę Sanktuarium, a którzy modlitwą, ofiarą dzisiaj wspierają budowę świątyni w naszej parafii.