26 listopada 2016

Synaj - Nowy Sącz 2016

Młodzież z naszej parafii udała się na halę widowiskowo-sportową w Nowym Sączu gdzie odbyło się diecezjalne spotkanie Synaj aby podziękować za miniony czas ŚDM.

Ks. Artur Ważny przeprowadził katechezę przypominając słowa papieża Franciszka: "Łatwiej budować mosty niż burzyć mury". Zapytał ile mamy filarów - osób na których możemy polegać i dzięki nim budować mosty do świętości, ponieważ nie jest to możliwe w pojedynkę. Tworzenie drogi, po której można przejść to kroczyć przez życie "trzymając Boga za rękę" i mimo trudności ufać Jego miłosierdziu.

Podczas Mszy Św. w Kościele MBN biskup Leszek Leszkiewicz mówił na kazaniu aby oddychać Jezusem. Prosił młodych o przeczytanie słów papieża Franciszka wygłoszonych w lipcu w Krakowie oraz aby prosić księży by nam je przybliżali. Po Mszy Św. odbyła się zabawa integracyjna a następnie godzinna adoracja. Spotkanie zakończyło się odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego i Bożym błogosławieństwem.

Synaj - Nowy Sącz 2016